Kötülükten Korunmak İçin Okunacak Dualar | Arapça ve Türkçe Okunuşu

İslam dininde, insanların kötülüklerden korunmak için okunabilecek birçok dua vardır. Aşağıdaki duaların birkaçı, insanların kötülüklerden korunmak için okuyabilecekleri dualardır.

Kötülükten Korunmak İçin Okunacak Dualar ve Anlamları

Dinimizde, kişinin kötülüklerden korunması için birçok dua ve zikirler önerir. Aşağıdaki duaları okumak, kişinin kötülüklerden korunmasına yardımcı olabilir:

“Allah’ım, bizi kötülüklerden, günahlardan ve kötü işlerden sana sığınırız. Bizi doğru yola ilet ve bizi kötülüklerden koru.” (Bakara Suresi, 286)

 

“Allah’ım, senin adınla çağırıyorum ve sana yöneliyorum. Bana doğru yolu göster ve beni kötülüklerden koru.” (Taha Suresi, 25)

 

“Allah’ım, sen yücesin ve büyüksün. Bizi kötülüklerden, kötü işlerden ve günahlardan koru.” (İbrahim Suresi, 40)

 

“Allah’ım, bizi kötülüklerden, kötü işlerden ve günahlardan koru. Bizi doğru yola ilet ve bizi yarattığın gibi hayırlı bir şekilde yaşat.” (Mü’minun Suresi, 97-98)

 

“Allahümme inni es’elüke mine’s-seyyi’ati ve mine’l-küfri ve’mine’l-fahşai ve’mine’l-münker” (Allah’ım, ben Sen’den kötülüklerden, inkarlardan, fuhşiyattan ve yalan söylemekten sana sığınırım).

 

“Allahümme inni es’elüke bissıfati’l-fatiha ve’l-iklas ve’l-falaq ve’n-nas, mine’l-keffari ve’l-münker” (Allah’ım, ben Sen’den Fatiha, İhlas, Falaq ve Nas sureleriyle sığınırım, inkarlardan ve yalan söylemekten).

 

“Allahümme inni es’elüke mine’ş-şeytani’r-racim” (Allah’ım, ben Sen’den şeytanın şerrinden sığınırım).

 

“Allahümme inni es’elüke bi’l-islâmi mine’l-küfri ve bi’mü’minati mine’l-küfri” (Allah’ım, ben Sen’den müslümanlıktan inkarlardan sığınırım, müminlikten inkarlardan sığınırım).

 

Allahümme ente rabbi la ilahe illa ente aleyke tevekkeltü ve ente rabb’ül-arş’il-azim, maşallahü kane ve ma lem yeşe lem yekün ve la havle ve la kuvvete illa billah’il Aliyy’il Azim.

 

Bu dualar, insanların Allah’a sığınarak kötülüklerden korunmalarını ve doğru yola iletilmelerini istedikleri anlamına gelir. Bu duaları okumak, insanların kötülüklerden korunmalarını ve doğru yolu bulmalarını sağlar. Ancak, dua etmek yalnızca insanların kötülüklerden korunmaları için yapılmaz. Dua, insanların Allah’a yakınlık kurma, O’ndan yardım isteme ve O’na ibadet etme şeklidir.

Kısa bilgi: Ruhu rahatlatan ve kötülükten korunmak için okunacak dualar listemizin sonuna geldik ama sitemizde bulunan bir çok farklı dua ve ayet ile Müslüman kardeşlerimize bir nebze de olsa faydamız olsun istiyoruz. Ayrıca daha fazlası için Okunacak Dualar listemize de mutlaka bir göz atmanızı öneririm. Allah’a emanet olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir