Peygamber Efendimiz’in Şeytan ve cinleri uzaklaştıran duası

Peygamber Efendimiz’in Şeytan ve cinleri uzaklaştıran duası

Eskiden olduğu gibi günümüz de de kötü varlıkların insanlara musallat olması devam etmektedir. Bu tür varlıklardan korunmak için kötü niyetli insanlara sığınmak yerine Peygamber efendimizin şeytan ve cinleri uzaklaştıran duası na başvurmalı ondan öğrenmeli, Allah’tan dilemeliyiz.

Ebu Dücane -radiyallahu anh- bir gün huzur-u Saâdet’e gelip  “Ya Resulallah! Yatağıma yattığım zaman değirmen sesi gibi arı vızıltıları gibi sesler işitiyorum. Şimşek parıltısı gibi şeyler görüyorum. Başımı kaldırıp baktığımda evimin ortasında siyah ve uzun gölge gibi bir şeyin olduğunu görüyorum. Kirpi kılları gibi kılları var. Yakalamak için elimi uzattığımda ağzından yüzüme karşı ateş parçalarını attığını görüyorum. Beni yakalayacağını zannederek uyuyamıyorum dedi.

Resûl-i Ekrem -Sallallahu Aleyhi ve Sellem- Efendimiz;

“Ya Ebâ Dücâne! Evinize gelen korkunç bir mahluktur“ buyurdu ve Hz Ali –radiyallahu anh- e şu mektubu (duayı) yazdırdı.

Ebu Dücane -radıyallahu anh- buyurur ki;

Resulullah Aleyhisselam’ın yazdırdığı bu mektup (dua) yı alıp gece yatarken başımın altına koydum. Gece yarısı uyandığımda korkunç bir ses duydum. “Lat ve uzza ya yemin olsun ki bizi yaktın. Bu mektubun sahibi hakkı için bu mektubu kaldır. Evine ve civarına gelmeyeceğiz” diyordu.

Sabah olunca erkenden kalkıp mescide gittim. Resulullah Aleyhisselam’ın arkasında sabah namazı kıldım. Cinlerin feryadını haber verdiğimde bana buyurdu ki;

“Ya Ebâ Dücane! Artık o mektubu kaldır. Beni Hak peygamber olarak gönderen Allah’a yemin ederim ki eğer kaldırmazsan kıyamete kadar azap içinde kıvranır dururlar.” (Beyhaki)

Cin tasallutundan korunma:

Günümüzde hususiyetle kadınlara cinler çok musallat oluyor. Bunu da kâfir cinler yapıyor. Müslüman olanları yapmaz, Allah’tan korkar yol gösterir. Yol kesmez.

Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- efendimizin cinleri evlerden uzaklaştıran mübarek duası ve Ayetel kürsi’den başka, cinlerin ani hücumuna karşı Besmele ile beraber İhlâs sure-i şerifinin son ayeti kerimesini okumak, bir kalkan ve kılıç mesabesindedir.

Şöyle ki;

Cinlerin ani hücumu karşısında süratli bir şekilde arka arkaya

“Bismillâhirrahmanirrahim, küfüven ehad” denilmelidir. O zaman yaklaşamaz.

Etkisinden tamamen kurtulmak için bulunduğu mekanın bütün açık yerleri, hatta anahtar deliği dahi kapatılır. Bu lafız köşe bucak her yere okunur. Kaçamayınca da ölür. Öldürünceye kadar devam etmelidir. Diğerleri de gelmeye korkar. Gelirlerse onlara da okunur.

Ani hücum olmadığı zaman “innehu min suleymâne ve innehu bismillâhirrahmânirrahim” ayet-i kerimeside okunabilir.

Cin görüldüğünde Ezan-ı Muhammedî okunması faydalıdır. Çünkü Resûl-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz duyduklarında şeytanların geri dönüp kaçacaklarını haber vermişlerdir.

Şeytan ve cinlerin şerrinden korunmak için Allahu Teala’ya sığınmalı sabah-akşam şu sure ve duaları okunmalı.

  • Fatiha sure-i Şerif’i
  • Âyet-el Kürsi
  • Amenerrasulü (bakara 285-286
  • İhlas-ı Şerif  (üç defa)
  • Felâk sure-i Şerif’i (beş defa)
  • Nas sure-i Şerif’i (altı defa)

 

“Eûzü bi kelimatillahi’t-tammati min şerri ma halakallahu”

Allah’ın yarattığı şeylerin şerrinden Allah’a şifa veren kelimelerine sığınırım.

 

“Eûzü bi kelimatillahi’t-tammati min şerri ma haleka ve zerae ve berae”

Allah’ın yarattığı ektiği ve var ettiği şeylerin şerrinden Allah’ın şifa veren kelime sığınırım.

 

“Euzu bir kelimâtillâhi’t-tâmmeti min kulli şeytanin ve hammetin ve min külli aynin lammetin”

Bütün insanların cinlerin şeytanların zararlı şeylerin ve Kem gözleri şerrinden Allah’ın şifa veren kelimelerine sığınırım.

 

Peygamber Efendimizin Şeytan ve cinleri uzaklaştıran duası dışında merak ettiğiniz diğer dualar hakkında bilgi edinmek için Okunacak Dualar listemize de mutlaka bir göz atmanızı öneririm. Allah’a emanet olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir