Zinadan kurtulmak için okunacak dualar

Erkeği veya kadını zinadan korumak ya da uzak tutmak için bir çok yöntem olmakla birlikte, etkili zikirler ve duaları paylaşacağız bu yazımızda. Zinadan kurtulmak için okunacak dualar ı bu makalemizde okuyabileceksiniz.

Zina; Dini veya resmi olarak nikahı kıyılmamış kişilerin cinsel ilişkiye girmesine denir. Dinimiz açısından en büyük günahlardan biridir. Sosyolojik anlamda da bir çok yuvanın yıkılmasına sebep olan ilişki türüdür. Zina sebebiyle çoğu evli çiftler boşanır, çocuklar ya annesine veya babasına hasret yaşamak zorunda kalır. Bu bakımdan da günümüz çağında da bir çok mutsuzluğun sebebidir.

Zinadan kurtulmak için tesbih edilecek zikir;

Yâ samedü min ğayri şebîhin felâ şey e kemislihî yâ samed

 

Anlamı: Ey Kendisinin hiçbir benzeri bulunmayan! Herkes kendisine muhtaç olup, kendisi hiçbir şeye muhtaç olmayan ve hiçbir şey kendisine benzemeyen. Ey Samed! 

 

Bu esmanın sırrı:

Her kim haram yiyor ise, zina ediyor ise  bu alışkanlıklarından kurtulmak istiyor fakat tam manasıyla kurtulamıyorsa; 3 gün boyunca Allah rızası ve muradı için oruç tutup, hayvansal  ürülerden uzak durup, günde 1000 (bin) defa bu esmayı tekrarlarsa Allah-u teala İnşallah o kişiyi zinalardan uzak tutar ve kalbini temizler.

 

Eşini zinadan korumak için ise

“‘Allahümme innî eûzü bike min şerri sem’î ve min şerri basarî ve min şerri lisânî ve min şerri kalbi ve min şerri meniyyî’. “

Zikri teşbih edilmelidir.  Günde 1000 (bin) kere tekrar etmek faydalıdır.

 

Tabiki bu zikirler Allah’ın izniyle tesir edecektir, fakat eşinizi zinadan kurtarmanın en önemli yollarından biriside eşinizle iletişimdir. Eğer eşinizi affedip tekrar yuvanızı kurtarmak niyetindeyseniz, eşinizle bu durumu görüşmeniz gerekmektedir. Eşinizi bu duruma iten sebepleri teşhis edip, sizinde ona göre davranmanız neticesinde eşinizin bu büyük günahtan kurtulması daha kolay olacaktır.

Eğer konuşmak evlilik hayatınızı daha kötüye götürecekse, kendiniz empati kurarak temel problemlerinizi farkedip düzeltmeniz durumunda da eşinizi daha kolay kurtaracaksınız.

 

Zina halk arasında genellikle erkeklerin övünç kaynağı olabilmektedir. Fakat bu toplumumuzda çok yanlış değerlendirilmektedir. Şöyleki; Eğer zina erkekler için de haram olmasaydı Hz. Yusuf’un Züleyha dan sakındığı neydi ? Yıllarca hapis yatmasına sebep olan neydi ? Tabiki de cevabı Zinadan korunmak idi.

Allah-u Teala bu büyük günahtan hepimizi korusun. Ailelerimizi korusun. Tüm insanları korusun. Amin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir